Kartka świąteczna

Tworzymy nowy dokument z ustawieniami jak na rysunku. Kartka będzie wykorzystywana tylko w Internecie dlatego rozdzielczość 72 piksele na cal. Jeżelu chcemy wydrukować naszą kartkę lub zrobić z niej odbitki fotograficzne wtedy rozdzielczość ustawiamy na 300 pikseli na cal.
Na warstwie Tło narzędziem Gradient (G) tworzymy wypełnienie gradientem radialnym od koloru jasnoczerwonego do ciemnoczerwonego.
Czas na pobranie świątecznych pędzli. Pędzle, które użyłem w tym tutorialu znajdują się pod adresami: http://flina.deviantart.com/art/Christmas-brushes-103012446 oraz http://all-free-download.com/photoshop-brushes/stars_20581_download.html. Żeby zainstalować pędzle w Photoshop'ie wystarczy tylko uruchomić plik z rozszerzeniem abr, a pędzle zostaną dodane do zestawu na końcu listy. Na nowej warstwie rysujemy choinkę.
Następnie dodajemy style do warstwy z choinką (druga ikona od lewej w menu warstwy - prawy dolny róg). Pierwszy z nich to blask zewnętrzny zgodnie z parametrami na ekranie.
Drugi to nałożenie gradientu.
Następnie na nowej warstwie rysujemy kawałki drogi mlecznej narzędziem Pędzel (B) (pędzele z wcześniej pobranej grupy stars).
Kolejnym ktokiem jest dodanie nowej warstwy oraz namalowanie na niej gwiazdek.
Ostatni krok powtarzamy tylko przy użyciu innych kształtów śnieżynek.
Znowu kolejna wastwa i inne śnieżynki.
Narzędziem Tekst (T) dodajemy życzenia. Użyty font to Snowdrift, można go pobrać z: http://pl.fonts2u.com/snowdrift.czcionka.
Do warstwy tekstowej dodajemy styl warstwy: blask zewnętrzny z ustawieniami jak na rysunku.
Tworzymy nową warstwę i rysujemy kolejne śnieżynki - lewy i prawy dolny róg. Nie martwimy się że zachodzą one na napis.
Do ostatnio utworzonej warstwy tworzymy maskę. I rysując na niej kolorem czarnym ukrywamy te element warstwy, które zachodzą na napis.
Zmieniamy kolejność warstw. Piersza będzie warstwa z tekstem, a następnie po kolei warstywy 1, 2, 3, 4, 5 (wystarczy przeciągnąć daną warstwę w odpowiednie miejsce myszą).
Ostatnim krokiem jest zapisanie kartki jako plik jpg. Wybieramy Plik/Zapisz jako i wybieramy format JPEG. Zmiejszamy jakość na 8 (Wysoka) żeby nasza kartka mniej zajowała miejsca, przez co będzie się szybciej wysyłać/ładować na stronie. Jeżeli bęziemy drukować naszą kartę lub robić z niej odbitki, ustaiwamy wtedy jakość na 12 (Maksymalna). Cieszymy się gotową kartą świąteczną i publikujemy ją na portalu społecznościowym lub wysyłamy znajomym :)